Facebook'ta İstenmeyen Paylaşımları Kaldırmak

Hayatımızın bir parçası olan Facebook'un kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmakta. Cümle alem burada, arkadaşlarıyla sohbet etmekte, fotoğraflara bakmakta, ilginç,komik vb. videolar izlemekte ve oyun oynamakta. Beğendiklerini de paylaşıp arkadaşlarına göstermekte.

Şimdi hepsi güzel de, bir de istenmeyen paylaşımlar oluyor profilinizde. Görünce şaşırıyorsunuz tabi. "Bunu ben paylaşmadım nereden geldi bu! " gibi gibi. Eğer bütün ailenizin Facebook hesabı varsa bunlar biraz can sıkabilir.

Örnek:


Bu paylaşımlara nasıl bulaşırız? Profilimizde bizden habersiz nasıl paylaşılır? Sevdiğiniz sanatçıyı, kişiyi, oyunu vs. beğeneyim derken, hiç bir şeyi okumadan İzin Ver deyip hemen içeriğe ulaşmak istiyoruz. İzin Ver dediğimiz de Facebook bizden izin ister. Örnek olarak bir uygulamaya İzin Ver dediğimizde ;
 • Temel bilgilere erişme 
 • E-posta gönderme
 • Duvarıma yazma
 • Verilere istediği zaman erişme
 • Profil bilgilerime erişmesi için izin vermiş oluyoruz.


Resimden de anlaşıldığı üzere Facebook hesabınıza uygulamayı eklemiş oluyorsunuz. Sonra ne oluyor peki ? Siz çevrimdışı iken bu uygulama sizin duvarınızda istediği şeyleri reklam, erotik videolar vs. yayınlıyor. Yani ortaya hiç de uygun olmayan şeyler çıkabiliyor.

Peki bundan nasıl kurtulabiliriz? 

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümde yer alan Hesap sekmesine tıklıyoruz. Alta açılan küçük bölümde Gizlilik Ayarları'na tıklıyoruz. Açılan sayfada Sol alt köşedeki Uygulamalar ve İnternet Siteleri başlık altından ayarları düzenle linkine tıklayın.


Uygulamaların bulunduğu sayfaya ulaşmış oluyoruz. Buradan Ayarları Düzenle butonuna tıklıyoruz.Buradan İstemediğimiz uygulamaları sağ tarafında bulunan küçük x işaretine tıklayarak kaldırabiliriz.


Evet artık o garip şeyler profiliniz de olmayacak. Siz işi tamamen garantiye almak için bir de facebook şifrenizi değiştirirseniz tamam olacaktır.

Hangisi Video, Hangisi Uygulama?

Resme baktığınız da anlayacaksınız. Eğer bu uygulamalara bulaşmak istemiyorsanız, kırmızı çizgi ile işaretli olan kutunun içinde yer alan adrese dikkat ediniz. apps ile başlayan adresler uygulama, adres olmayıp ta açıklama ve süre gibi yazıların bulunduğu videolar ise, normal video.


Soru ve görüşlerinizi Yorum olarak bildirebilirsiniz.

Temiz profil sahibi olmanız dileğiyle hoşçakalın. :)

Arama sonuçları: facebook'ta apps ile başlayan videoları kaldırmak ,facebook istenmeyen paylaşımlar, facebook ta apps ile başlayan videoları kaldırmak, facebook istenmeyen paylaşımlar

Yorumlar

 1. çok teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
 2. bende ^^Muhteşem Vidyolar^^ diye bir uygulama var silinmiyo kendini benim face simden geri beğeniyo ona napa bilirim?

  YanıtlaSil
 3. izinsiz paylaşımlar oldu nasıl silerim,

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.