Google+ (plus) Url Kısaltma servisi

Facebook ve Twitter dan alışık olduğumuz, isteğimize göre url almak bildiğiniz üzere Google+ da yok. Şimdilik bu özellik daha hayata geçmese bile çözümü bulunmuş gplus.to. Evet bu site sayesinde Google plus adresinizin uzun linkini, gplus.to/username şeklinde yapabilirsiniz. Bu servis, username bölümüne girmiş olduğunuz nickinizi Google plus adresinize yönlendiriyor ve gayet başarılı bir şekilde çalışıyor. Google plus adresinizi kısaltıp isteğe göre bir url almak istiyorsanız, bu servisi kullanın derim. Bu servisi geliştiren Şirzat Aytaç'a teşekkür ediyorum.


Kullanım için Nick Name kutusuna istediğiniz kullanıcı adını, ID kutusuna da Google+ profil numarasını giriyor ve Add butonuna basıyoruz. Biraz önce belirtmiş olduğum http://gplus.to/bastepe böyle bir adresiniz olmuş oluyor. 
Eğer yararlı bulduysanız http://gplus.to/bastepe takip edebilirsiniz.


Arama sonuçları: gplus.to, google plus url alma

Yorumlar

  1. Evet, bu sektörde Türk girişimcileri görmek güzel, bu tarz bir site daha var http://gotoplus.me/ oda aynı şekilde hizmet veriyor, Türkçe dahil birçok dilde.

    YanıtlaSil
  2. Bu ve bunun gibi bir çok site var. Ben örnek olarak bir tanesinden bahsetmek istedim. Biz Türkleri her yerde görmek güzel :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.