Mübarek Kadir Gecesi


Herkesin Kadir Gecesi mübarek olsun. Kadir gecesinin cuma gününe denk gelmesi büyük bir fırsat. İki güzelliği birden yaşıyoruz. Aynı zamanda bunları yaparken oruçlu olmamız her şeyi açıklar nitelikte. Kazandığımız sevapların değeri görünür bir şekilde ortada. 

Biz neden bunları yapıyoruz ? Çünkü biz müslümanız. Çünkü biz nasıl dünyaya geldiysek, bir günde bu dünyayı terk edeceğimizi biliyoruz. Bizi yaratan Rabbimize şükrediyoruz. Bize verdiği her rızk için ona şükrediyoruz. Farz olan ibadetleri yapmaya çalışıyoruz. 

İşte yapamadığımız ibadetler için, işlediğimiz günahlar için af dileme günü bu gün. Bu gün bütün günahlarımız için Rabbimize yalvarma günü. Bu mübarek günü olabildiğince yerine getiremediğimiz her ibadet için farz için Rabbimizden af diliyoruz. Bizi Affetmesi için dua ediyoruz Rabbimize. Bu mübarek günü olabildiğince dolu dolu geçirelim. 

Diyeceklerim bu kadar. Bunları neden yazdım bilmiyorum herhalde öleceğim aklıma geldi. Ölüm korkusu sardı bedenimi... İnsan yalnız kaldığı zamanlarda çok şey düşünür. Ben mesela olmadık şeyler gelir durur aklıma. Neyse bunu bi ara anlatırım. Şimdi yukarıda konuştuklarımı uygulasam, biraz olsun içim rahat edecek. 

Tüm İslam aleminin Kadir Gecesini Mübarek olsun. Sağlıcakla kalın..

Yorumlar