Eski Sigara Reklamları

Bir zamanlar sigaraların reklamlarının yapıldığını duydum. Biraz araştırdım çünkü ben o zamanlarda dünyada yoktum. O zamanlarda demek ki sağlığa zararlı değilmiş ki, böyle dikkat çekici reklamlar yapılmış. Kimse de dur dememiş. Ne garip dimi?
1980-1990 yılları arasında reklam sanayisindeki en tartışmalı konu alkol ve tütünlerinin reklamı olmuştur.Daha önceki zamanların yani 60 ve 70li yılların reklamlarına bakıldığında, kazanılacak para reklamı veren kartelerin iştahını öyle bir kabartmış ki…her türlü obje kullanılmıştır.
İnsan sağlığını, cinselliği, askerleri, doktorları, çizgi roman kahramanlarını hatta çocukları kurban olarak kullanılmaktan çekinmemişler.
İşte o reklamlardan bazıları,
Yorumlar

  1. Sigara'nın reklamı ilginç gerçekten..İçinde tütün var içilir işte..Benimki daha çabuk öldürür mü reklam acaba?Önceden toplu taşıma araçlarında da sigara içilirdi..Ne kötü ve büyük bir ayıp..Parmak bastığın için teşekkürler..

    YanıtlaSil
  2. Dumansız hava sahası. Tama içiyorsun ama kimseyi rahatsız etmeden iç.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.