Fujifilm Finepix s2940 Unpacking


Fujifilm FinePix S2950 18x optik zoom objektif 
14 megapiksel çözünürlüğün yanı sıra yanında inç LCD ekrana ve saniyede 30 kare HD kalitesinde video kayıt fonksiyonuna sahip olan Fujifilm FinePix S2950 dijital fotoğraf makinesinin 28 mm - 504 mm geniş açılı ve 18x optik zumlu yüksek kalitede Fujinon objektifi bulunuyor. 

Çift Görüntü Sabitleme sistemli Fujifilm S2950 
Fujifilm FinePix S2950 dijital fotoğraf makinesi 1/2 3 inç Ccd sensörü, 14 megapiksel çözünürlüğü ve yüksek ISO değerleri sayesinde uzun odak uzaklık değerlerinde ve ışığın yetersiz olduğu loş ışıklı ortamlarda dahi keskin netlikte fotoğraflar sunuyor. Fujifilm S2950 fotoğraf makinesinin Çift Görüntü Sabitleme fonksiyonu kamerasarsıntısından kaynaklanabilecek bulanıklıkları önlüyor. 

Fujifilm FinePix S2950 ile panorama fotoğraf çekimi 
Panorama çekim modu aracılığıyla güzel manzara fotoğraflarını kolaylıkla çeken fotoğrafseverler evlerinin duvarlarını geniş görüş açılı yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraflarla süsleyebiliyorlar. Panorama çekim modu geniş manzara, büyük yapıl ya da kalabalık insan gruplarının fotoğraflarının mükemmel netlikte çekilmesini sağlıyor. 

Fujifilm FinePix S2950 ile HD kalitesinde video kayıt 
Fujifilm FinePix S2950 fotoğraf makinesi yüksek kalitede dijital fotoğrafların yanı sıra 720p HD kalitesinde video da kaydedebiliyor. Fujifilm S2950 ile kaydedilen High Definition kalitesindeki video görüntüler HD uyumlu cihaz ve televizyonlarda yüksek çözünürlükte keyifle izlenebiliyor. SR Auto Otomatik Akıllı Çekim modu mevcut sahne koşularını analiz ederek duruma en uygun pozlama, otomatik netleme ve beyaz ayarı değerlerini otomatik olarak belirleyebiliyor. 

Fujifilm FinePix S2950 fotoğraf çekim modları 
Fotoğraf çekimlerinde genellikle çekim sonrası kapalı çıkan gözler ve vizöre bakmayan ilgisiz yüz ifadeleri fotoğrafseverlerin en çok şikayet ettikleri konulardır. Fujifilm FinePix S2950 dijital fotoğraf makinesinin Gülümseme Modu fonksiyonu insan yüzlerindeki gülümsemeleri tespit edip çekim işlemini buna göre ayarlayarak fotoğraflarda her zaman mutlu yüzler olmasını garanti altına alıyor. Kapalı Göz Uyarı fonksiyonu da fotoğraftaki insan yüzlerinden birisinin gözleri kapalı çıktığı durumlarda gerektiği takdirde otomatik olarak ikinci bir çekim daha gerçekleştiriyor. 

Albüm fotoğraflarına ulaşmak için tıklayın.

Fujifilm FinePix S2950 özellikleri 
• 14 megapiksel çözünürlüklü CCD sensör 
• 18x optik zum 28 - 504 mm Fujinon objektif 
• 3.0 inç 230K LCD ekran 
• 200K çözünürlüklü EVF elektronik vizör 
• Easy web ile Facebook ve YouTube'a görüntü yükleme 
• 720p HD kalitesinde video kayıt 
• HDMI mini çıkışı 
• ISO 6400'e varan ışık hassasiyeti (düşük çözünürlükte) 
• Yüz Tanıma Teknolojisi ile Kapalı Göz ve Gülümseme fonksiyonları 
• SR Auto otomatik Sahne Seçici 
• Tamamen manuel çekim modu 
• AF Takip otomatik netleme 
• Motion Panorama çekim modu 
• Resim Arama ve Photobook Assistant 
• Otomatik resim döndürme 
• 4 adet AA tip pipl ile çalışabilme 
• Boyutlar: 110.2 x 73.4 x 81.4 mm 
• Ağırlık: 341 gram (bellek kartı ve batarya hariç)

Yorumlar

 1. Şu an 399 TL ye satılan bir cihaz almayı düşünüyorum açıkçası. Sizi de bu bahane ile buldum , tavsiyeniz nedir ? Bu fiyata göre özellikler iyi mi ? Teşekkürler şimdiden

  YanıtlaSil
 2. Ayrıca aynı markanın 2950 ve 2940 modelleri arasındaki farklar nedir ? 2 side aynı fiyata piyasada var şu an ?

  YanıtlaSil
 3. Bu serinin diğer makineleri arasında yani 2940 2950 2960 arasında sadece ufak bir yazılım farkı var. Fiyatlarına gelince pazarlama tekniği. Bu fiyata bana göre iyi bir makine.

  Eğer profesyonel fotolar çekeceksen, ihtiyaçlarını karşılayamayabilir. Ama gündelik fotoğraflar için ideal bir makine. Özellikle yüksek 18x optik zumu ile 500 metre ileriyi gösteriyor bize. Şahsen ben kullanıyorum memnunum. Ayarlarıyla biraz oynarsan süper fotoğraflar çekebilirsin. Tabi ki bakış açına bağlı her şey.

  YanıtlaSil
 4. Çok teşekkür ederim verdiğğin bilgiler için , şu an net üzerinde bir çok sitede 2950 satılıyor. Carrefour lar da 2940 satılıyor o yüzden sordum. net üzerinden alacağıma gidip kendim alırım Carrefour ' dan boşuna beklemem diye düşünmüşmüştüm. 2950 hakkında oldukça video izledim , görüntülerde dediğin gibi sorun yok ama video çekimlerinde ses kalitesi kötü. Yaptığım zoom larda falan seslerin gelmesi bu makinayı 1 adım geriye atıyor. Hala kararsızım bakalım , çok saol yinede...

  YanıtlaSil
 5. ben de makinadan memnunum fakat çektiğim videoları izlerken ses hiç çıkmıyor ve sesin nerede olduğunu bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.