Q10 Harika Yazı Yazma Programı

Program gayet güzel ve etkileyici. Arkaplan ve yazı rengini değiştirip gözümüzü yormadan sadece yazacağımız yazıya odaklanıp, anlamlı ve akıcı bir içerik üretmemize yarıyor. Tam ekran olması başka şeylerle ilgilenmemizi engelliyor. Ayrıca yazarken çıkan daktilo sesleri de bizi arzuhalci havasına sokuyor. Artık siz nasıl bir havaya girerseniz bilemem.
Gerçekten bu programda usanmadan saatlerce yazılar yazılabilir. İlk defa indirdim ve deneme yazısı yazıyorum şu an. Ama konudan konuya atlıyorum çünkü programı kapatmak gelmiyor içimden. Önemli olanda bu değilmi zaten ? Bizi sadece yazacağımız yazıya odaklayıp, sakin bir ortamda sadece düşündüklerinizi yazabileceğimiz bir ortam sağlıyor.


Programın boyutu kb olup, kurulumu iki üç butona tıklmakla kullanıma hazır oluyor. Sadece yazı amaçlı olduğu için yazı yazarken, ekranda gözümüze takılacak bir nesne bulunmuyor. Bu yüzden programın ayarlarını değiştirebilmek için kısayol tuşları kullanılmış. Bütün kısa yollara ulaşabilmek için yardın tuşuna (F1) basmanız yeterli. Buradan diğer tüm kısayol tuşlarının kombinasyonlarını öğrenebilirsiniz.
Bu benim programdaki ilk yazım ve bundan sonra yazılarımda bu programı kullanmayı düşünüyorum. Sizde Q10 programını kullanmak isterseniz şu adresten indirip kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Program güzel, yazı yazarken ki imleç sesi ise çok ayrı bi duygu katıyor insana, sanki daktiloda yazar gibi. :)

    YanıtlaSil
  2. @Ahmet Saran evet yararlı olur inş.

    YanıtlaSil
  3. saol güzelmiş teşekkür ederim

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.