Yeni Tema HB Studio v1 (edit) ve Logo

Uzun zamandır kullandığım mashable teması güzeldi fakat ben yapmadığım için bir süre sonra düzensiz görünmeye başladı. Bu da beni blog yazma konusunda olumsuz etkiledi. Etkili bir içerik yazacaksan teman güzel olmalı, göze hitap etmeli ve kullanımı kolay olmalı. Benim görüşüm bu. Peki ben kullandığım temaları kendim mi yaptım tabi ki hayır. Hep hazır tema kullandım. Tema araştırmak artık hobi haline geldi. Nasıl haber sitelerine veya uzun süre kaldığımız sitelerde inceleme yapıyorsak, aynı şekilde tema sitelerinde de uzun zamanlarımı geçiriyorum. Aslında arkadaşlarımın bir kaç tema sitesi tavsiye etmesiyle başladı. Burda güzel temalar var, burda muhteşem burda orjinal temalar var diyerek, beni bu yola sürüklediler. Artık her gün giriyorum tema sitelerine. Çok alıştım bırakamıyorum. Gençlere tavsiyem hiç başlamayın. Bunun hakkında yazılan kitaplar var alın onları okuyun. Çeşitli dersler var onları izleyin.


Şimdi benim bu yeni tema diye bahsettiğim de hazır tema. Yeni bir şeyler ortaya çıkarmayı herkes ister. Herkes adından bahsettirmek ister. Bende bu grubun bir üyesiyim. Yanlış anlamayın. Çalıp çırparak ben yaptım diye prim sağlayanlardan bahsetmiyorum. Alıntı yapmadan bir şeyler üretebiliyorsan, başarmışsın demektir. Tabi ki yardım alacaksın, herkes her şeyi biliyor diye bir kanun yok olamaz da. Neyse konuyu toparlayıp asıl konumuz olan temaya gelelim. HB Studio adını verdiğim temanın asıl ismi Wp Studio. Temayı orjinalinden uzaklaştırmadan editledim. İstediğim şekle soktum diyebilirim. Temanın aslına baktığınızda göreceksiniz. Header kısmında bulunan sayfalar çubuğunun altına bir yenisini daha ekleyip kategorileri ekledim. Tema da slider var ama ben onu şimdilik kullanmıyorum. Çünkü resimler hazır değil. 960px genişliğindeki bu slider'a göze hoş gelen bir görsel koymak gerekir elbette. 

Temanın içeriği kısaltılmış bir şekilde anasayfada yer almakta. Yani devamını oku özelliği bulunmakta. Orjinalinde temanın sidebarı sol tarafta idi ver background'u vardı. Sidebarı sağ tarafa aldım ve arkaplanı beyaz yaptım, tema baya bi değişti. Sidebar da bir tanede tab menü var. Bu da baya bi kullanışlı oldu benim için.


Footer bölümüne 3 adet widget eklemek istedim fakat hiç hoş olmadı. Sonra kaldırdım. Bu alanı text link bölümü eklemek için kullandım. Buda böyle iyi oldu :)

Temayı değiştirirken logoyu da değiştirmek geldi içimden. Bir takım çalışmalar sonucu bu logoyu çıkardım ortaya. sadece siyah renk hoşuma gitti ve onu kullandım temada. diğer alternatifler ekteki gibidir. 


Kanımca tema sade ve güzel oldu. Tabi kim ne der bilmem. Kim öldü ama ya :) herkes beğenir o zaman. Tabi her yeni tema da olduğu gibi HB Studio temasında da ufak tefek eksiklikler var. Bunları da temayı kullanırken gidermek istedim. Temayı tamamen düzenledikten sonra dağıtacam. Lasantha ile beraber hazırladığımız bu temayı sizlere sunmaktan gurur duyarım :) Yalnız sizlerden bi ricam var temayı beğendiniz veya beğenmediniz, görüşlerinizi yorum olarak belirmenizi istiyorum. Yoksa vermem temayı :P

Tema ve logo hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Sağlıcakla kalın..

Yorumlar

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.