Facebook Yeni Sayfa Tasarımları

Facebook geçtiğimiz sene Aralık ayında Zaman Tüneli (Timeline) ni resmi olarak kullanıma açmıştı. Eee tabi şimdi sıra geldi Facebook sayfalarına. Artık yeni sayfa tasarımlarına geçiş yapabiliriz. Bu yeni tasarımları beğenmeyenleriniz olabilir. Doğaldır çoğu kişi karışık buluyor. Ama eğer Facebook u kullanıyorsanız bunlara katlanmanız gerekecek. Şimdi bu tasarımlara geçiş yapmasanız bile tüm eski tasarımlar yakın zamanda otomatik olarak yeni tasarımla değişecek. 

Yeni Facebook Sayfaları Tasarımına Nasıl Geçilir; 

Yeni tasarıma geçiş yapmak için, yöneticisi olduğunuz sayfanızı açınız. Siz sayfayı açtığınızda üst tarafta aşağıdaki resimdeki gibi bilgilendirme kutucuğu açılacak.  30 Mart 2012 tarihinde tüm Facebook Sayfaları yeni tasarıma geçiyor. Nasıl gözüktüğünü görmek için yeni Sayfanı gözden geçir bak ve yeni özellikleri dene. Sizden geçmenizi isteyecek. 


Gözden geçir butonuna tıklayıp yeni tasarıma geçiş için ilk adımı atalım. Sayfanızın yeni tasarımını önizlemek için size aşağıda yeni tasarım açılacak. 


Hemen üstte yer alan şimdi yayınla butonuna tıklayalım. Uyarı ekranı ile karşılacağız. Aslında bu bir bilgilendirme ekranı. Size, sayfanızın yeni tasarımına kapak fotoğrafı eklemenizi istiyor. Bu işlemi sayfanızı yayınladıktan sonra da rahatlıkla yapabilirsiniz. Facebook zaman tüneli, Facebook yeni sayfa tasarımı aynı şeyler. Sadece birisi sayfa diğeri ise profil. 

Yeni Facebook Sayfalarına Kapak Fotoğrafı Nasıl Eklenir;

Yeni Facebook sayfalarına kapak fotoğrafı oldukça kolay bir işlem. Öncelikle sayfanıza giriş yapın.

Üst sağ tarafta bulunan kapak ekle butonuna tıklayın. Sayfanızda koymak istediğiniz fotoğraf varsa albümden, yoksa bilgisayarınızdan fotoğraf yükleyin. Gelen uyarı penceresine tamam deyip geçin. 
Burada dikkat etmemiz gereken, Facebook için orijinal kapak resmi ölçülerinin 830x315px olduğudur. Yani 830px genişlik ve 315px yükseklik. Bu ebatlarda eklediğiniz fotoğraflar rahat bir şekilde oturacaktır. Kendi hazırladığınız bir resim varsa bu boyutlarda kırpıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Yorumlar

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.