Kendi İnfografiğinizi Yaratın

Kişisel bilgilerinizi sanki bir araştırma raporu gibi infografiğe dönüştürmenizi sağlayan Visual.ly ilginizi çekebilir. Visual.ly’de Facebook ve Twitter’daki bilgilerinizi kullanabiliyorsunuz. Bu konuda sitede ‘Facebook Monster’ ve ‘Life of a Hashtag’ adlı iki infografik kılavuzu bulunuyor. Bu kılavuzlar Facebook’taki beğenileriniz, arkadaşlarınız ve fotoğraflarınızı veya Twitter’da istediğin popüler hashtag bilgilerini kullanarak size özel infografikler yaratmanıza yardımcı oluyor.


Uygulama size birçok farklı infografik stilini seçme imkanı tanıyor. İnfografikleri görselleştirme bakımından beş farklı stil sunuluyor.

11 binden fazla infografiğin bulunduğu sitenin aylık 2 milyon kişi ziyaret ediyor. Sitenin mevcut Twitter görselleştirme uygulamasını bugüne kadar 500 bin kişi tarafından kullanılmış. İsrailli girişimin ‘Create’ adını verdiği kişisel infografik yaratma hizmeti, Facebook ve Twitter haricinde yeni kaynaklar ve temalar eklendiği takdirde Visual.ly’yi bir adım daha ileriye götürebilir.Kaynak: http://sosyalmedya.co/visual-ly/

Yorumlar