Olur Öyle Arada..

Hayat ne garip. Bazen bir şeyi o kadar çok istersin ve olmaz. Hani olsa çok mutlu olucak gibi olursun ya ama olmaz işte o istediğin şey. Üzülürsün ama bir şey yapamazsın. Çünkü yapabileceğin bir şey yoktur. 
Aradan günler, aylar yıllar geçer istediğin şeyi unutucak gibi olursun vazgeçersin. Her şeyi zamana bırakırsın. Zaman herşeyin ilacıdır ya hani. Onsuz yaşamaya devam edersin. Zor olur ama alışmaya çalışırsın. Kendini O'nun olmadaığına ikna edersin. Alışır gidersin. Bir gün her şey yolundayken hayatına sessizce giriverir. Ne yapacağını bilmezsin. Şaşırırsın.. 
Bir zamanlar çok isteyipte elde edemediğin şey aylar sonra hayatındadır. O'nu hayatına katarsın. Herşeyini paylaşırsın. Senden bir parça olur. Kıyamazsın. Bekledin, sabrettin ya daha bir çok seversin.  Hayat çok garip.
İstediği şeyi istediği zamanda elde etmek zenginlerin yaşam tarzı olabilir ama zenginliğin de elde edemediği şeyler var. Zengin değilim bir şey istiyorsam olmasını beklemek zorundayım. Çalışıp çabaladıktan sonra sabretmeliyim. İstediğim olduktan sonra mutlu olmam paha biçilemez bir duygu. Belki de istediğim an olsa bu kadar mutlu olmam.

Yorumlar