Bi Kahve ?

Yazmayı çok istiyorum nedendir bilinmez ama bir türlü yazmak gelmiyor içimden. Şu an mesela aldım elime bir fincan kahvemi oturdum bilgisayar başına bir şeyler yazmak istiyorum. Evet bunu gerçekten istiyorum. Ne yazacağımı ne hakkında yazacağımı bilmiyorum. 

Pek fazla kitap okuyamıyorum. Kitap için ayırdığım zaman, yatarken sevgilimle konuştuktan sonraki o kısa zaman dilimi. E yani o zamanda okuyabildiğin kadar. Ama sırf kitap okumuş olmak için değil, kitabı merak ettiğim için okuyorum. Kitap alırken arka kapağındaki özet kısmını okuduğum zaman merak edip alıyorum eğer beni tatmin edecekse.

Kahvemden bir yudum alıyorum ve devam ediyorum. İşten geldikten sonra kendime ayırabileceğim çok fazla zaman kalmıyor aslında. Ve bu kısacık süre içerisinde ne yapacağımı bilmiyorum. Bu yüzden benden blog yazarı olur mu ? gibi soruları artık sormuyorum bile kendime. Bu kısacık zamanda (Zaman su gibi akıyormuş gerçekten, Neşet ERTAŞ öleli 12 gün olmuş...) kendime vakit ayırıp planladıklarımı mı yapayım, yapılması gerekenleri mi ? Ben ne yapıyorum ? Yemeğimi yedikten sonra biraz tv izleyip odama geçiyorum. Sevgilimi arıyorum onla konuşuyorum. Bu zorunda olduğum için değil, aksine O'nun sesini duymak istediğimdendir.(korktuğumdan falan değil yoksa ) Sonrasında raporlar falan filan derken bir saat su gibi akıp geçiyor. Bakıyorum saate bu saatten sonra bir şey yapılmaz. Hem zaten yorgunsun bi kere. Afyon'da bu saatler de hayat biter. 21.30-22.00 gibi. Tabi kışın daha da aşağılara çekilir bu olay.

Gel gelelim klavye başında atıp savurmak da istemiyorum. 200 e yakın şehit verdikten sonra sabrımız gerçekten bardaktan akıyor ama bir çözüm yok. Sırf bu yüzden bir an önce askere gitmek istiyorum. Bütün samimiyetimle söylüyorum gidip bi kurşunda ben sıkmak istiyorum. Yazıktır bu Vatanın evlatlarına...

Bir kaç top mermisi yanlışlıkla atılıyor, karşılık veriliyor. Top kavgası mı la bu ? Sizin egonuz tatmin olacak diye ölen, şehit düşen insanlar ne olacak ? Ya da nereye kadar sürecek bu olay. Eğer Türkiye'de biraz olsun neşeli ve huzurlu olmak istiyorsan medyadan ve gündemden uzak kalacaksın. Akşamları haber yerine belgesel izleyeceksin. En azından duyana kadar neşen yerinde olur. Lan Dünya'nın en pahalı benzinini kullanıyoruz. Bizimkisi jet yakıtı sanki. Litresine 5 tl veriyoruz. İhtiyaç duyulmadıkça arabamızı kullanmıyoruz. Çok zengin bir ülkeyiz vesselam. 

Teknolojinin en pahalısı bizde. 'Abi vallahi kurtarmaz bize geliş fiyatı zaten 3.500 tl' Şahin mi alıyoz la ? Gidin Allah aşkına... Bende telefon aldım tabi bu arada androidli. Taksitle ama nerde o kadar para.. Benim iki maaşım o kadar. Açıkçası teknoloji merakım içimde her geçen gün büyüyor doğmayacağını bile bile. Biraz olsun onu doyurmak için android verdim. (2.3.6) Mutlu oldu. Taa iPhone5 fiyatı alınabilecek duruma gelinceye kadar.

Neden bu kadar şaçmaladım? Çünkü kahvem bitmiş. Bir yudum alıyorum dediğim paragrafta hepsini  içivermişim ba ba ba... 

Yarın inşallah bi kahve daha içerim... 

Bi Kahve ?

Yorumlar