Blackberry Pişmanlıktır !

Blackberry ayrı bir akıllı telefondur. Kimileri sever kimileri sevmez. Bende bir merakla almış bulundum. Şimdi aldığım telefonun avantajlarını ve beni aldığıma pişman eden özelliklerinden bahsedeyim. 

Blackberry kendine has bir işletim sistemi olan bb os işletim sistemini kullanmaktadır. Yine kendine özgü olan BIS(blackberry internet servisi) internet servisini kullanmaktadır. Multimedya bakımından oldukça geridedir. Hala 2 mp kameraya sahip akıllı telefonu vardır. Benim gördüğüm metin tabanlı bir telefondur.

Hiç araştırmadan sadece ismine ve görünüşüne aldandığım BB 9220 cihazı beni büyük ölçüde pişman etti. 2 mp kamerası flaş olmaması, sadece 2g edge sebekesi olması, 3g olmaması GPS olmaması, görsellik yok denecek kadar az olması, uygulama yönünden fakir ve bir o kadar da gurursuz olması. Bu özellikler size blackberry almamanız için yeterlidir sanırım. Sözde akıllı telefonda beni memnun eden ve aktif olarak kullandığım mail kısmı. Mailler hızlı ve açık bir kısımda sunulmuş. Yalnız bunu da kullandığınız hattın sitesinden kayıt yaptırarak kullanabiliyorsunuz. Bir de biraz önce dediğim BİS. Faturasız hatlara indrimli olarak aylık 6.9 tl ye aylık bis paketi satın alıyorsunuz. Video izlemediğiniz, ücretli uygulamaları kullanmadığınız sürece sadece bu fiyattan ücretlendiriliyorsunuz.  İnternet paketi güzel ona sözüm yok sadece metin ve resim olduğu sürece.  BBM diye bir servisi daha var o nasıl bilmiyorum kullanamadım. 

Yani beni başka cezbeden veya etkileyen bir kısmı olmadı bu pişmanlığın. Şimdi elimden çıkarmak istesem alacaklar dalga geçer gibi fiyat verecek. O yüzden taksidini bitirip tam anlamıyla akıllı bir telefon almayı düşünüyorum. Tercihen S3 veya 4S. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. 

Bu konuda size söyleyeceğim tek şey aldanmayın ve bir cihaz alırken araştırın. Bir şey kaybetmezsiniz. Ben araştırmadım çok şey kaybettim. Çöpe gitti diyebilirim o kadar para. Bu işi yapanlara da yazıklar olsun. Özelliklerini sorduğum halde vermedikleri doğru bilgiden dolayı kınıyorum onları. İnsan yaptığı işin ehli olmalı. Müşteri sana bunun hakkında bir şey sotuyorsa sen o konuda gereken bütün bilgiye sahip olmalısın. Sadece fiyatı değil.

Son söz: Blackberry Pişmanlıktır !

Yorumlar

  1. lg optimus l5 e612 dene root yapabiliyorsun android güncellemeleri sürekli olarak lg yayınlıyorum. sıkıntı yaşamazsın :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.