Kredi Kartını Hayatımdan Çıkardım..

Kredi kartı olayını seviyorum. Gerçekten çok işime yarıyor. Ayağını yorganına göre uzatıp cırtlattığın zaman senin cüzdanın oluyo melet. Taksit olayını kendi içine alan bir sistem bu kredi kartı. Nfc den falan kat kat üstün aga. Nerde bulcan da kullancan nfc yi. Ama kredi kartı, köşedeki bakkalda bile var yani. Hele ki limitsiz bir kredi kartın varsa off sorma gitsin.. 

Şimdi asıl konu benim bir kredi kartım olmaması. Ufacık, şu kadarcık  bir miktar için hakkımda takip başlatan İŞ bankasını kınıyorum. Öğrenci kartlarını bilirsiniz.. Demezler mi bu çocuk öğrencidir bursu yatmamıştır, harçlık alamamıştır, bir ay daha bekleyelim yatırır efendi gibi borcunu. Ama bunlar da yok işte o babadan oğula harçlık sistemi. Adamlar veriyor ama ertesi gün almak zorundalar. Onlarında sistemi böyle napsınlar tabi. Sorun da burda başlıyor zaten. Bir ay yatırma, iki ay yatırma, üçüncü ay yatırmaya gittiğinde hem paranı hem kartını alsınlar. Ne demek bu ? Üzücü bir durum biliyorum. O anda arkadaşlarınız varsa durumu bozmayın "şifreyi yalnış girdim yuttu kartı şerefsiz" diyin geçin. Gülerler adama lan. Yani ben yalnızdım bu olayı yaşadığımda. Ertesi gün gittim müşteri temsilcisine durumu izah ettim, ı ı olmaz senin iş dedi. Olsun dedim. Sıra başkasına geçmişti o sırada.. Kalktım ve iyi çalışmalar diledim..

Ben şimdi kredi kartı mağduru muyum yoksa değil miyim ? Bence değilim. Çok harcayıp ta haciz memurlarını ağırlamadım evimde. Sadece harçlık değerindeki miktarı onlara geri vermedim diye beni takip etmeye başladılar gerçek hayatta. Teması koparmadık yani. Tekrar gittim dedim bu olayı çözelim, ben aynısından bir daha alıym her ay sizin için doldurayım, geri ödeyeyim. Ama nerdeee bunlarda vicdan. Diğer bankaların birbirinden haberi olduğu için onlara da gitme ihtiyacı duymadım. Şimdi yoluma nakitle devam ediyorum. Olduğu kadar artık. Yoksa yoktur yani. Bazı şeylerin çözümü gerçekten çok basit. 

Dezavantajları: Benim hiç bir zaman S3 veya 4S alacak kadar naktim olmadı. Bunları gectim HTC desire x alacak kadar da olmadı. Elden taksit diye bir olay var ama pek kullanılmıyo hatta hiç. Bu kadar param olsa yanımda, hırsızlar da var şimdi ipneler. Yazık olur yani. 

Neyse efenim olay bundan ibaret. Kredi kartıyla bütün ilişkimi zorla kestiler. Gerçekten canım sıkıldı. Artık zorla verselerde almak istemiyorum. Tripse trip, atara atar..

Saygılar..

Yorumlar