Son Günler.. (AÖF)

Açık öğretim sınavlarına tam olarak 8 gün kaldı. Benim için, hatta bir çoğumuz için önemli olan bu sınavlar bana göre zor geliyor. Resmen psikolojik baskı var üzerimde hele ki son çeyreğe girdiğimiz zamanlar.İnsanda huzur bırakmıyor be kardeşim. Bir tek ben mi böyleyim bilmiyorum ama iş ve okul bir arada yürütmek çok zor. Akşama kadar afedersin it gibi çalış, eve gel ders çalış.. İnsana koyuyor be. 

Herkes hayatında plan yapar. Benim planlarım arasında bu Aöf aşılması gereken bir engel. Bu engeli aştığım zaman sanki her şey daha da güzel olacakmış gibi. Mesela diğer büyük engel olan askerliği bi nebzede olsa kısaltmış olucam. Evlilik daha erken gelecek... Ama bir yöne de bunu uzattığım zaman hayatı biraz daha öğrenmiş olucam ve her şeyden vazgeçicem...

Bu ikilemler psikolojik sorunlar yaşadığım şu dönemlerde ne yapacağımı şaşırdım. Yardımcı kitaplar falan aldım fakat iş yüzünden bir türlü adam akıllı çalışma fırsatı bulamadım. İzine mi ayrılsam acaba.. Hep böyle sorular sorular zaman su gibi akıp geçiyor... Çevremdekilerin bu tür sorunları olmadığı için yalnızım sanki bu maratonda. Tek başıma kendim için mücadele ediyorum. Ama kararlıyım bu aöfü bitirip, yaşanması gereken hayatı yaşıycam. 

Yani bunlar hep sıkıntılı şeyler. Yaşamayan bilmez, yaşayan da ne yapacağını...

Yorumlar

  1. haklısın canım umarım istedğin hayatı sevdiklerinle hep mutlu bi şekilde yaşarsın...

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.