Mozilla ile Video İndirme

Hiç bir programa ihtiyaç duymadan bir videoyu veya bir sesi nasıl indireceğinizi anlatacağım. Eğer ben mobil kullanıyorum orada nasıl olacak diyorsanız onu da şu yazımda anlatmıştım. Eklenti ücretsiz olup herhangi bir sınırı veya süresi yoktur. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Hatta 100. videoyu indirdiğinizde sizi tebrik ediyor bile. Ben bu eklentiyi kullanıyorum belki bilenler vardır ama bilmeyenler için anlatayım diyorum. Mozilla tarayıcınız olması gerekmektedir. Eğer kullanmıyorsanız şuradan son sürümünü edinebilirsiniz. Anlatıma geçelim.

1. Mozilla Firefox Tarayıcıyı kuruyoruz ve açıyoruz.

2. Download Helper yazıp google de aratıyoruz.


3. Çıkan sonuçlardan en üstteki linke tıklıyoruz.


4. Eklenti sayfasına geliyoruz ve Ücretsiz olarak dağıtılan eklentiyi, add to firefox butonuna tıklayarak tarayıcımıza ekliyoruz. 5sn bi kurulumdan sonra tarayıcıyı baştan başlatıyoruz.


5. Mozilla firefox tekrar açıldığında tarayıcının sağ üst köşesinde üç tane balon şeklinde bir ikon çıkacak. İlk olarak pasif durumdadır. Youtube sayfasına veya herhangi bir video sayfasına girdiğimizde ve videoyu açtığımızda bu ikon aktif hale gelecek ve dönmeye başlayacaktır. Kenarında bulunan küçük ok simgesine tıkladığımızda indireceğimiz formatlar yer almaktadır. Uygun olanı seçin ve tıklayın. Videonuz sorunsuz bir şekilde bilgisayarınıza kaydolacaktır.


Gördüğünüz gibi basit bir eklenti ile neler yapabiliyoruz. Kısa bir sürede video indirebilirsiniz. Yaralı olacağını düşündüğüm için sizlerle paylaştım.

Yorumlar

 1. Bloglar Topluluğu'ndan Merhaba! Tanıtım sayfamız açıldı... Blogunuzu inceledik. Diğer bloglarla paylaşıp sizi tanımalarını ve takip etmelerini sağlayabiliriz.. Sayfanızın tanıtım yazınızı buradan yollayabilirsiniz. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. ÖNEMLİ; Yukarıda size blog tanıtım ismiyle msj bırakan şahıs internet korsanıdır. O sayfayı takip ediyorsanız takipçi listenizden çıkartın lütfen. Zira sizler takip ettikçe bu şahıs dahada çok ileri gidip insanları kandırıyor. O şahıs şizofrendir defalarca mail yoluyla bizlere saldırmış ve tacizde bulunmuştur. Telif hakkı sadece bizde bulunan içerikleri yazılı imzamız, iznimiz olmadan özel bir programla sayfa kodlarımızı indirmiş durumdadır. Bukadar ileri gittiği için (blogtanitici.blogspot.com) uzantılı sayfa hakkında şikayette bulunduk. Mücadelemiz sürüyor. Korsanlara lütfen göz açtırmayalım. Bu şahıslar internet dünyasında onlarca siteyi aynı anda idare edip, zamanla sayfayı reklamlarla dolduruyor ve insanların emeklerini sömürüyorlar.

  Sahte olduğunu anlamanız için;
  1) Programla sayfa kodlarımızı indirdiği için sayfa banneri kaymış duruyor.
  2) Takipçi sayısı
  3) Bizden çaldığı içerikler

  Bu tür sitelerin bilgisayarınıza virüs bulaştırma riski olup, Mail adresinizi ve özel bilgilerinizi kesinlikle vermemenizi tavsiye ederiz... Saygılar..
  Sayfamız için tıklayın

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.