Catalyst Control Center: Host Application çalışmayı durdurdu Hatası!

Catalyst Control Center: Host Application çalışmayı durdurdu Hatası!

Uzun zamandır bilgisayarımda:
Catalyst Control Center: Host Application çalışmayı durdurduBir sorun programın düzgün çalışmasını durdurdu. Windows programı kapatacak ve çözüm varsa size bildirilecek 
hatası mevcuttu. Ne olduğunu açıkcası bilmiyordum. Ekran kartı sorunu olduğunu biliyordun fakat neden geldiğini bilmiyordum. Sıkıldım ve bu sorunu çözmeye kalkıştım. Ufak çaplı bir araştırma yaptım ve bir kaç çözüm yolu öğrendim. Bunları sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle benim bilgisayarım w8 ati ekran kartı olan naçizane bir bilgisayar. Son üç aydır bu hatayla karşılaşıyorum. Bir kaç virüs programıyla taradım bilgisayarımı fakat sonuç alamadım. Sonra Malwarebytes Anti-Malware programını buldum. E insan başına gelmeyince araştırmıyor.. Neyse Bu programın iki sürümü mevcut free, premium. Free olanı indirdim ve ileri, ileri bitir şeklinde kurdum.(Programı buradan indirebilirsiniz) Derinlemesine bir tarama yaptım. Tabi bu işlem biraz değil birazdan daha fazla zaman alıyor. Sabırlı olmalısınız. Programın bulduğu virüsleri karantinaya aldım. Sizde virüs bulamamış olabilir. Bu sadece ilk aşama.

Sonrasında, masaüstünde bilgisayar sigesine sağ tıklayıp; Yönet/Aygıt Yöneticisi/ Görüntü Bağdaştırıcıları/  yolunu izleyip ekran kartımı buldum. Üzerine tıklayıp özelliklerinden sürümüne baktım. Sürümün yeni eski olduğunu öğrenmek için ise buradan kontrol ettim. Sürümüm eskiymiş. Yaklaşık 260 mb olan sürücüyü indirdim ve güncelledim.

Şu an hiç bir sorun kalmadı. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Yorumlar