Hadi Kalk Gidelim..

Zamanı geri alamazsınız.
Ulan ne garip bir hayatım var. Resmen istemediğim hayatı yaşıyorum. İstemediğim işte mecburen çalışıyorum ve mutlu değilim. Aslında şöyle bir bakıyorum da geçmişime son üç senemi boşu boşuna yaşamışım. Üç sene öncesiyle şimdiki hayatım da farklılık yok denecek kadar az.

İnsan dünyaya kaç defa gelir ki? 
Neden zorla istemediği hayatı yaşar ? 

Dünyaya bir defa geliyoruz. Şartlar ne olursa olsun mutlu olup olmamak bizim elimizde. Aslında istemediğimiz hayat diye bir şey de yok. Yaşadığı hayatı beğenmemek var. Tabi ki bu duruma göre değişir. Ama benim açımdan beğenilmeyecek durumda. Yukarıda bahsettiğim gibi. Olaya maddi yönden bakmıyorum. Para sadece bir araç. Bunları bildiğim halde mutlu olmamam garip dimi ?

Bunalımdayım sanki. Çok şikayet ediyorum, yaptığım şeylerden mutlu olamıyorum. Olduğu kadar, olmadığı kader diyemiyorum. Küçükken böyle yaşayacağımı asla tahmin etmezdim. Ama korkularım sayesinde istemediğim hayatı yaşıyorum. Belki de gerçekten korktuğum şeylerin üzerine gitmediğim için bu boşlukta yapayalnız kaldım. Evet ya korkudan oluyor bunlar. Aslında korkulan da işsiz kalmak, yeni arkadaşlar edinmek, tanımadığın bir şehirde tanımadığın bir mahallede yaşamak. Ergen tripleri gibi dimi? Evli değilim. İşsiz kalmaktan korkmamam lazım. Daha askerliğimi bile yapmadım. Onu da erteleyip duruyorum. Evet başka şehre taşınmaktan çekiniyorum galiba. Sebebini bende bilmiyorum. Belki bu sorunları çözersem mutlu olacam.

Bunlar beynimin içinde yaklaşık son iki aydır iyice baş göstermeye başladı. Sıkıldım gerçekten. Bazen ne olacaksa olsun diyorum ama beni tutan şeyler oluyor, kalıyorum gidemiyorum bi yere. Şu an bile bunları yazarken umarsızca oturuyorum, başımda muhhabbet kuşu, karşımda Jack Sparrow. O kadar koptum hayattan. Yarın iş olmasa bari düşüncesi ile yaşamak zorundayım ve bu düşünce bütün huzurumu kaçırmakta. Yanlış anlaşılmasın çalışmaktan gocunduğumdan değil..

Sanırım Sıla benim durumumu gayet güzel anlatmış. Buyrun;

Yorumlar

 1. Kimse memnun değil hayatından. Mutlu olmak bizim elimizde dediğiniz gibi ama. Olmuyor, yapamıyoruz işte.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun bir çaresi olmalı dimi ? Aslında çok ta uzağa gitmemek gerekiyor. Şükretmek lazım ben bunları sonradan anlıyorum. Ne garip dimi ? Doğamız gereği memnun olmuyoruz yaptığımız hiçbir şeyden. Başka şeyler peşinde koşuyoruz. Elimizde olanla mutlu olmayı başarabilsek sorunun büyük kısmını çözmüş olacağız sanırım.

   Saygılarımla.

   Sil

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.