Hayata Yön Vermek

Öğrenim hayatım devam ederken, belli başlı küçük işletmelerde çalışma fırsatım oldu. Yüksek okulu bitirdikten sonra, yaklaşık 3 sene kadar Gsm sektöründe çalıştım. Bu sektör bana hayatın çok ta kolay kazanılmadığını çok sert atmosferlerde öğretti. Neredeyse her türlü zorluğu gördüm. Benim hayatımın bu olmayacağını, böyle sürmeyeceğini 3 yıl sonra anlamış oldum. İşten ayrıldım.

Açıkçası iş kurma fikrini şimdiye kadar düşünmemiştim. Son zamanlarda(son 1 yıl) tanıştığım arkadaşlarımla ortak kararlar alıp bir iş kurduk. Aslında son 6 ay içerisinde can dostum Murat'la 15-20 kadar iş fikri bulduk. Ama hem maddi hem de bazı olasılıklar nedeniyle hayata geçiremedik. Garip olanda bizim bu fikirlerimizi birilerinin hayata geçiriyor olmasıydı. Daha fazla beklemeden rızkın 10 da 9 u ticarettedir, bununda yarısı cesarettedir sözüyle yola çıkarak 3 ortak üç alanda hizmet veren bir ofis açtık.


Kurduğumuz şirket: Active Group Ajans ve Danışmanlık Hizmetleri. Bu sektör geniş ve bir o kadar da fazla talep gören bir sektör. Bu alanda zorlanacağımızı biliyorum fakat biz bu ajans işine farklı boyut kazandırmak istedik en azından Afyon'da. Örneğin buradaki ajanslar çiçekçiden ibaret. Genelleme yaparsak %95 i böyle. Bir kaç tane kaliteli ajans var onlarda açılış ve organizasyon işini hakkıyla yapıyorlar. Gelelim bizim farkındalık yaratmak istediğimiz olaya. Tadım ve tanıtım faaliyetleri, model ve mankenlik, anketör, animasyon ekibi ve müzik grubu  bizim farkımızı oluşturacaktır. Ayrıca bunların yanında insert tasarım, baskı ve istenilen noktaya dağıtım ekibi oluşturacağız. En azından bu düşünceyle yola çıktık. Danışmanlık alanında ise yatırım danışmanlığı yapmaktayız. Nedir bu yatırım danışmanlığı ? Proje Hazırlama ve Geliştirme, Proje Yönetimi, Proje Eğitimleri, Merkezi Finans ve İhale Birimi Projeleri, TKDK Projeleri, Kalkınma Ajansları Projeleri, Dünya Bankası Hibeleri, Youth – Gençlik Projeleri, KOSGEB Destekleri, Tübitak Projeleri, AR&GE Destekleri ve Araştırmaları, Sanayi Bakanlığı Projeleri yapmaktayız.

Hedefim bu işte başarılı olup geleceğimin temellerini atmak. Allah'ın izni ile bu inançta olup, kendime ve ortaklarıma güveniyorum.

Yorumlar

Yorum Gönder

Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.