Geçmişi geri yükleme


Blog yazma olayı bende bir kaç aylık mevzu değil. Daha önceleri (2011) başladım blog yazmaya. Fakat yasantimla beraber yürütmeyi beceremedim. Evet beceriksiz oldun bu konuda. Bunun bir çok nedeni var elbette ama bunlara girmeyecegim.
Yıllar önce ilk olarak blogspot servisinde blogumu acmistim. Güzeldi o zamanlar günlük tarzında yazılar bile yazmıştım kısa bir süreliğine. Tema önemli değildi ilk etapta benim için keske öyle kalsaydi. Neden sonra tema ile daha çok zaman geçirmeye başladım. O tema senin bu tema benim. Hazır kullandım. Hazır temaları editledim falan derken blog yazma olayını farklı boyutlara taşıdım. Tabi yazmamak adına.
Radikal bir karar alıp wordpress e geçmeyi düşündüm ve geçtim. Belki de en büyük hatayı yaptım. Bilmiyorum. Buradan baslasaydim böyle olmazdı. Blogspotton taşıma işlemleri falan derken yazılar falan hallettim bütün işleri gene tema ile uğraşmaya başladım. Güzel bir iki tema ile zaman kaybettikten sonra su an ki temayla devam ediyorum. Daha doğrusu tema ile vakit kaybetmemek için artık uğraşmiyorum. Tabi bunları yaptığım sitem kendi alanimda barindirdigim wordpress sitemdi. Şimdi o da yok. En başa dönüp sıfırdan wordpress alt yapılı ücretsiz blog  oluşturdum. Hastalık bu olay. Bağımlılık yapıyor.
Sıkıntı su ki tüm yazıları buraya aktarmam gerekecek. Haliyle biraz fazla. Su ana kadar yazdığım yazılar burada olanlardan bahsediyorum eski yazılarımi yayinladigimda tarih sırasına göre geride kalacak. Özellikle eski yazıların bir grubu aynı tarih olarak yayınlanacak. Geçmişi bir araya getirmek adına bu benim için bir sorun oluşturmayacak.
Mobil platformdan bu işlemleri yapacağım için yavaş yavaş başlayacağım.

Yorumlar