Planlar..


Bugün mülakata girdim. Gayet iyiydi. Net bir şekilde kendimi ifade edebildim. Zaten kendini ifade edebildiğini anladıkları anda çok tutmuyorlar seni. Teşekkür edip gönderiyorlar.
Bu girdiğim ikince kuvvet. Daha önce de kara kuvvetleri uzman erbaşlığa başvurup, başarılı olmuştum. Mail atmışlar, dosyalarımız tayin daire başkanlığına gitmiş bile. Yani bir uzmanlık cepte. Eğer jandarma olursa ve başka seçenek olmazsa kuşkusuz bunu seçerim. sıralama olarak ta diğerlerinden yüksek pozisyonda. Şöyle bir sorun var şimdi. Bunları seçebilmem için son senem. Yaş itibariyle bir daha ki seneye almıyorlar beni. almaları için üç yıl sözleşmeli erlik yapmam lazım. O da çok uzun yapamam yani. Boş verip sivil hayatta hayatıma devam etsem bu seferde buradaki haklarım ölecek ve bir daha Tsk bünyesinde çalışma imkanım olmayacak.
Niyetim şu ki önce burada başlayıp sonrasında duruma göre hareket etmek. Pişman olma gibi bir durum ortadan kalkacak, hem daha tecrübeli olacağım. Bu benim için, hayatımı şekillendirmek adına atacağım büyük bir adım. Seçim yapmazsam böyle bir adımdan söz edemeyiz tabii. Ama bu dünyaya bir defa geliyoruz ve seçimlerimizle yaşamaya çalışıyoruz her ne kadar hayat buna izin vermese de.
Askeri alanda çalışmak istemem belkide girmesi kolay ve maaşı yüksek olması olabilir. Bilemiyorum. Ama garip bir şekilde sivil hayatta iş yok veyahut bulamayacakmışım gibi geliyor ve dört elle sarılıyorum tüm açılan Tsk kontenjanlarına. Şunun da etkisi var şimdi oniki ay askerlik yapıyorsun iyice kanına işliyor bu yaşantı biçimi. Sanıyorsun ki dışarıda başka hayat yok. Evet böyle bana göre bu.

Yorumlar